گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 عضویت
جستجو
دیدن: 614|پاسخ: 3

جوجه کشی از کاسکو

[کپی کردن لینک]
زمان پست: 2018-7-2 13:18:51
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
کاسکو

کاسکو پرنده ای وحشی و بومی افریقاست که به دلیل توانایی تقلید صدا و صحبت کردن در میان انسان ها بسیار محبوب است. این پرنده که به طوطی خاکستری آفریقایی نیز معروف است می تواند صدها واژه را به خاطر بسپارد و تکرار کند. این نوع از طوطی معمولا 400 گرم وزن دارد و می تواند اندازه ای بین 14 تا 1 متر داشته باشد.

کاسکو دارای سه گونه متفاوت است : 1- کاسکوی کنگور ، 2- کاسکوی تیمنه ، 3- کاسکوی پرنسپس

کاسکوی کنگو
بال و پر پرنده های کاسکوی کنگو به رنگ خاکستری و رنگ دم آن ها سرخ می شود. هرچند که در جوجه های این نوع از کاسکو لبه های دم اندکی تیره می شود اما پس از اولین پرریزی ، پرهای سیاه از بین می رود. این پرنده جزء پرندگان باهوش محسوب می شود به طوری که بسیاری از دانشمندان هوش این پرنده را با هوش کودک 4 ساله انسان مقایسه می کنند. اندازه طول بدن کاسکو معمولا بین 30 تا 45 سانتی متر و وزن آن بین 450 تا 600 گرم می شود. این نوع از کاسکو به خوبی می تواند با انسان از طریق صحبت کردن ارتباط برقرار کند.

کاسکوی تیمنه
رنگ بال و پر این پرنده نیز همانند کاسکوی کنگو خاکستری است و دم آن به رنگ خاکستری سرخ است. قدرت تقلید صدای این نوع کاسکو همانند کاسکوی کنگو است. وزن این پرنده بین 250 تا 450 گرم می شود و طول عمری برابر با 50 تا 60 سال دارد.

کاسکوی پرنسس
کاسکوی پرنسس معمولا زرد رنگ است هر چند که رنگ های مختلف در سر و بدن این پرنده وجود دارد. معمولا جنس ماده این پرنده از جنس نر آن سبزرنگ تر است. طول کاسکوی پرنسس معمولا بین 37 تا 42 سانتی متر می شود. این نوع از کاسکو دارای دو گونه غربی و شرقی است که گونه شرقی آن در حال انقراض است.

تشخیص جنسیت کاسکو

تشخیص جنسیت کاسکو قبل از 17 ماهگی امکان پذیر نیست و از طریق آزمایش DNA انجام می پذیرد. اما پس از 17 ماهگی می توان تشخیص جنسیت را با استفاده از ویژگی های ظاهری انجام داد. کاسکوهای نر نسبت به کاسکوهای ماده بزرگتر می شوند و رنگ خاکستری تیره تری دارند. همچنین دم کاسکوی نر قرمزرنگ و دم کاسکوی ماده خاکستری می شود.

تغذیه کاسکو

برای تغذیه کاسکو می توانید از انواع مواد غذایی مختلف من جمله میوه و سبزی و اجیل خام استفاده کنید. در هنگام استفاده از میوه و سبزی باید این مواد غذایی را به دقت بشوئید تا پرنده را با مشکل مواجه نکند. همچنین میوه ها و سبزیجات باید تازه بوده و پلاسیده و کهنه نباشند زیرا منجر به مسمومیت غذایی کاسکو خواهند شد. در تغذیه کاسکو می توانید از غلاتی مانند ذرت ، گندم ، عدس ، نخود و برنج استفاده کنید.استفاده از آووکادو ، هسته میوه ها ، سیر و پیاز خام ، قراچ و ادویه و گوشت و پنیر برای تغذیه کاسکو مفید نمی باشند.

نگهداری کاسکو

باید دقت کنید سرما یکی از عوامل اصلی بروز بیماری کاسکو است. بنابراین در نگهداری کاسکو باید نهایت دقت را به خرج دهید تا دچار تنش دمایی نشود. همچنین قفس مورد استفاده نیز باید بسیار مناسب باشد به طوری که سر و پاهای کاسکو از داخل قفس خارج نشود ، به همین دلیل استفاده از قفس های مسافرتی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در روزهای اول نگهداری از جوجه های کاسکو به هیچ عنوان آن ها را در جاهای سرد قرار ندهید. بهتر است قفس نگهداری جوجه کاسکوها را در مکانی قرار دهید که تغییر دما در آنجا وجود نداشته باشد و ساکت باشد تا به جوجه ها استرس وارد نشود. در یک ماه اول زندگی شستشو و حمام کردن جوجه ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود حتی اگر جوجه ها به شدت کثیف هم شده باشند ، اما پس از یک ماهگی می توان جوجه ها را شست.

جوجه کشی مصنوعی از کاسکو

جوجه کشی مصنوعی از کاسکو شامل دو مرحله ستر و هچر می شود و در کل 28 روز طول می کشد. سه روز آخر جوجه کشی از تخم های نطفه دار کاسکو مربوط به مرحله هچر است که در این مرحله جنین در داخل تخم ها به اندازه کافی رشد کرده و آماده خروج از تخم است. به همین دلیل در این مرحله برخلاف مرحله ستر چرخاندن تخم ها به هیچ وجه نباید انجام بگیرد.

دمای مناسب مراحل ستر و هچر جوجه کشی از تخم های نطفه دار کاسکو به ترتیب برابر با 37.5 و 37.2 درجه سانتی گراد و رطوبت مطلوب نیز بین 58 تا 63 درصد است. برای جوجه کشی مصنوعی از تخم های نطفه دار گران قیمت کاسکو باید از دستگاه های جوجه کشی با کیفیت عالی و راندمان بالا استفاده کنید. ایزی باتورها از جمله دستگاه های جوجه کشی مناسب برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار کاسکو هستند.

ایزی باتورهای 5 و 6 گروه صنعتی اسکندری از جمله دستگاه های جوجه کشی بسیار قدرتمند هستند که می توان از آن ها برای جوجه کشی از کاسکو و سایر پرندگان اهلی و زینتی استفاده کرد. این دستگاه ها به دلیل استفاده از هوش مصنوعی و سنسورهای نسل سوم سنسیریون سوئیس دقت بسیار بالایی در تنظیم دما و رطوبت دارند. همچنین به دلیل استفاده از شانه های همه کاره می توان از آن ها برای جوجه کشی از انواع پرندگان مختلف به صورت همزمان و غیرهمزمان استفاده کرد.

 نویسنده| زمان پست: 2018-7-2 13:22:17
| نمایش تمام پست ها

ایزی باتور ۶ از قدرتمندترین دستگاه های جوجه کشی ایرانی برای جوجه کشی از انواع پرندگان مخصوصا پرندگان زینتی است. کنترلر قدرتمند این دستگاه قادر است با استفاده از هوش مصنوعی و سنسور ابزار دقیق SHT شرایط لازم برای جوجه کشی تخم های نطفه دار پرندگان زینتی گران قیمت مانند طوطی ، کاسکو ، مرغ عشق و عروس هلندی را به خوبی فراهم کرده و نقش مهمی در سودآوری واحد تجاری شما ایفا کند.
این دستگاه جوجه کشی فوق حرفه ای ایزی باتور ۶ یک دستگاه جوجه کشی هوشمند محسوب می شود زیرا از برد مجهز به هوش مصنوعی برای کنترل دما و رطوبت بهره می گیرد. ایزی باتور ۶ با استفاده از این قابلیت قادر است حتی در صورت باز بودن محفظه دما و رطوبت را در حد مطلوب کنترل کند.
استفاده از سنسور ابزار دقیق SHT (ساخت سوئیس) از دیگر قابلیت های منحص به فرد این دستگاه جوجه کشی محسوب می شود. سنسور برند SHT نه تنها در طول عمر خود از کالیبره خارج نمی شود بلکه از آن به عنوان یک ابزار دقیق برای کالیبره کردن سایر سنسورها استفاده می شود. سنسور SHT فقط در دستگاه های جوجه کشی برندهای قدرتمند آرکام کره ، ویکتوریای ایتالیا و اسکندری ایران به کار گرفته می شود.
علاوه بر سنسور داخلی SHT SENSIRION ، ایزی باتور ۶ از یک سنسور خارجی برای سنجش رطوبت و دمای محیط خارج دستگاه بهره می گیرد. بنابراین دستگاه برای تنظیم دما و رطوبت ، هم المان های داخل و هم المان های محیط دستگاه را در نظر می گیرد. سنسور خارجی دستگاه از برند LM35 می باشد.
تامین رطوبت در این دستگاه حرفه ای قدرتمند با استفاده از پد سلولزی و پمپ آب انجام می پذیرد. در زمان کمبود رطوبت در داخل دستگاه پمپ ، آب را از ظرف موجود در خارج از دستگاه به پد سلولزی منتقل می کند. پد سلولزی که با فناوری نانو طراحی و ساخته شده است قادر است تا ۱۰ برابر حجم خود آب ذخیره کند.
همگام با دستگاه های جوجه کشی روز دنیا ، ایزی باتور ۶ از شانه های همه کاره برای جوجه کشی تخم های انواع مختلف پرندگان بهره می گیرد. با استفاده از شانه های همه کاره که به شانه های کره ای نیز معروف هستند می توانید از پرندگان مختلف بدون نیاز به خرید شانه های با اندازه های متفاوت به صورت همزمان و غیرهمزمان جوجه کشی کنید. کافی است با استفاده از جداکننده ، اندازه شانه را تغییر دهید. این شانه های همه کاره از جنس ای بی اس صنعتی هستند.
در ساخت قطعات داخلی ایزی باتور ۶ از مواد با جنس ای بی اس صنعتی استفاده شده است. ای بی اس پلیمری صنعتی است که در پالایشگاه ها ساخته می شود و دارای کشسانی و شفافیت بالاتری نسبت به پلاستیک است. ای بی اس برخلاف پلاستیک در درون دستگاه از خود گاز متصاعد نمی کند. متصاعد شدن گاز در دمای بالا از موادی مانند پلاستیک به طور قابل ملاحظه ای راندمان دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد.
بدنه شکیل و زیبای ایزی باتور ۶ به رنگ دودی و سفید می باشد. این بدنه از ای بی اس صنعتی و کریستال نشکن ساخته شده است و از دوام بسیار بالایی برخوردار است. کریستال به کار رفته در این https://www.eig-shop.com/product ... D9%87-%D8%A7%DB%8C/[/url] از نوع ضد UV می باشد که از ورود اشعه های مضر نور خورشید به داخل دستگاه جلوگیری می کند. ورود اشعه های مضر نور خورشید به داخل دستگاه جوجه کشی بدون کیفیت مناسب منجر به تلف شدن تخم های نطفه دار و کاهش راندمان جوجه کشی می شود.
برای آگاهی اپراتور از دما ، رطوبت و مدت زمانی که از جوجه کشی گذشته است ، این دستگاه جوجه کشی حرفه ای قدرتمند مجهز به نشانگر دیجیتال دما ، رطوبت و روزشمار جوجه کشی است. با استفاده از این نشانگرها می توانید وضعیت جوجه کشی را کنترل کرده و به صورت دقیق مدت زمان جوجه کشی را کنترل نمایید.
جوجه کشی از تخم های نطفه دار نیازمند تامین اکسیژن و سیرکولاسیون هوا به صورت پیوسته است. به همین دلیل در ساخت ایزی باتور ۶ از فن های دائم کار در خلا استفاده شده است که قادرند بدون وقفه و برای مدت طولانی بدون این که با مشکلی مواجه شوند به فعالیت خود ادامه دهند. این فن ها به دلیل بکارگیری نیروی گریز از مرکز در چرخاندن پروانه و کارکرد در حالت خلا ، گرم نمی شوند و احتمال سوختگی در آن ها بسیار پایین است. پروانه این فن طوری قرار گرفته است که با چرخش خود ، موتور فن را هم خنک می کند.
این دستگاه از برق ۲۲۰ ولت شهری تغذیه می کند و با توان ۳۰ وات از کم مصرف ترین دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار ایران است. با توجه به از دست رفتن تخم های نطفه دار در صورت از کار افتادن دستگاه جوجه کشی به دلیل قطعی برق ، قابلیت فعالیت دستگاه با استفاده از برق باتری به آن اضافه شده است.
موتور ایزی باتور ۶ همچون دستگاه جوجه کشی ارزان ایزی باتور ۵ تحت برند انحصاری EIG و ساخت مالزی می باشد. این موتور بسیار کم مصرف است و به هیچ عنوان خطر آتش سوزی ندارد. موتور EIG با سرعت بسیار آهسته ای راک دستگاه را به حرکت در می آورد به طوری که حرکت آن با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. برای رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از خطر آتش سوزی ، موتور درون یک محفظه از جنس ای بی اس قرار گرفته است.
این دستگاه جوجه کشی حرفه ای قدرتمند همانند مدل های جدید انکوباتورهای قدرتمند آرکام از سیستم چرخش ۳۶۰ درجه ای برای چرخاندن تخم ها بهره می گیرد. تخم ها به صورت کاملا آهسته در طول شبانه روز ۴ تا ۶ بار چرخانده می شوند و به هیچ عنوان احتمال تلف شدن تخم ها به دلیل چسبیدن نطفه به پوسته وجود ندارد.
بسته بندی ایزی باتور ۶ به صورت کاملا استاندارد و با استفاده از کارتون ۵ لایه انجام می گیرد. یونولیت های قرار گرفته در داخل بسته بندی از وارد شدن ضربه به دستگاه جلوگیری می کنند. یک لایه سلفون نیز روی بسته بندی کشیده می شود تا دستگاه در طول مدت حمل و نقل بدون هیچ گونه آسیب های ناشی از ضربه و رطوبت به دست شما مشتری گرامی برسد. در داخل بسته بندی علاوه بر خود دستگاه انواع تجهیزات مختلف مانند نطفه سنج ، کارت گارانتی و راهنمای جوجه کشی از پرندگان گوناگون قرار گرفته است.
ایزی باتور ۶ را با یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش Eskandari Industrial Group به صورت مستقیم از فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP خریداری نمایید. ارسال این دستگاه جوجه کشی قدرتمند به صورت کاملا رایگان توسط فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP انجام می پذیرد. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با خرید این دستگاه جوجه کشی با کارشناسان رسمی کارخانه تماس بگیرید.در بسته بندی دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور ۶ معرفی شده اقلام زیر موجود می باشد :

دستگاه جوجه کشی ۱۲ تایی ایزی باتور ۶
پمپ آب
پد سلولوزی
شانه های جوجه کشی ۳۶۰ درجه
کارت گارانتی معتبر ۱ ساله به همراه ۱۰ سال خدمات پس از فروش
کتابچه راهنمای دستگاه جوجه کشی و جوجه کشی از پرندگان
نطفه سنج برای نطفه سنجی تخم نطفه دار
سبد هچ
آداپتور محصول
 نویسنده| زمان پست: 2018-7-2 13:24:17
| نمایش تمام پست ها
ایزی باتور ۶ از قدرتمندترین دستگاه های جوجه کشی ایرانی برای جوجه کشی از انواع پرندگان مخصوصا پرندگان زینتی است. کنترلر قدرتمند این دستگاه قادر است با استفاده از هوش مصنوعی و سنسور ابزار دقیق SHT شرایط لازم برای جوجه کشی تخم های نطفه دار پرندگان زینتی گران قیمت مانند طوطی ، کاسکو ، مرغ عشق و عروس هلندی را به خوبی فراهم کرده و نقش مهمی در سودآوری واحد تجاری شما ایفا کند.
این دستگاه جوجه کشی فوق حرفه ای ایزی باتور ۶ یک دستگاه جوجه کشی هوشمند محسوب می شود زیرا از برد مجهز به هوش مصنوعی برای کنترل دما و رطوبت بهره می گیرد. ایزی باتور ۶ با استفاده از این قابلیت قادر است حتی در صورت باز بودن محفظه دما و رطوبت را در حد مطلوب کنترل کند.
استفاده از سنسور ابزار دقیق SHT (ساخت سوئیس) از دیگر قابلیت های منحص به فرد این دستگاه جوجه کشی محسوب می شود. سنسور برند SHT نه تنها در طول عمر خود از کالیبره خارج نمی شود بلکه از آن به عنوان یک ابزار دقیق برای کالیبره کردن سایر سنسورها استفاده می شود. سنسور SHT فقط در دستگاه های جوجه کشی برندهای قدرتمند آرکام کره ، ویکتوریای ایتالیا و اسکندری ایران به کار گرفته می شود.
علاوه بر سنسور داخلی SHT SENSIRION ، ایزی باتور ۶ از یک سنسور خارجی برای سنجش رطوبت و دمای محیط خارج دستگاه بهره می گیرد. بنابراین دستگاه برای تنظیم دما و رطوبت ، هم المان های داخل و هم المان های محیط دستگاه را در نظر می گیرد. سنسور خارجی دستگاه از برند LM35 می باشد.
تامین رطوبت در این دستگاه حرفه ای قدرتمند با استفاده از پد سلولزی و پمپ آب انجام می پذیرد. در زمان کمبود رطوبت در داخل دستگاه پمپ ، آب را از ظرف موجود در خارج از دستگاه به پد سلولزی منتقل می کند. پد سلولزی که با فناوری نانو طراحی و ساخته شده است قادر است تا ۱۰ برابر حجم خود آب ذخیره کند.
همگام با دستگاه های جوجه کشی روز دنیا ، ایزی باتور ۶ از شانه های همه کاره برای جوجه کشی تخم های انواع مختلف پرندگان بهره می گیرد. با استفاده از شانه های همه کاره که به شانه های کره ای نیز معروف هستند می توانید از پرندگان مختلف بدون نیاز به خرید شانه های با اندازه های متفاوت به صورت همزمان و غیرهمزمان جوجه کشی کنید. کافی است با استفاده از جداکننده ، اندازه شانه را تغییر دهید. این شانه های همه کاره از جنس ای بی اس صنعتی هستند.
در ساخت قطعات داخلی ایزی باتور ۶ از مواد با جنس ای بی اس صنعتی استفاده شده است. ای بی اس پلیمری صنعتی است که در پالایشگاه ها ساخته می شود و دارای کشسانی و شفافیت بالاتری نسبت به پلاستیک است. ای بی اس برخلاف پلاستیک در درون دستگاه از خود گاز متصاعد نمی کند. متصاعد شدن گاز در دمای بالا از موادی مانند پلاستیک به طور قابل ملاحظه ای راندمان دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد.
بدنه شکیل و زیبای ایزی باتور ۶ به رنگ دودی و سفید می باشد. این بدنه از ای بی اس صنعتی و کریستال نشکن ساخته شده است و از دوام بسیار بالایی برخوردار است. کریستال به کار رفته در این https://www.eig-shop.com/product ... D9%87-%D8%A7%DB%8C/[/url] از نوع ضد UV می باشد که از ورود اشعه های مضر نور خورشید به داخل دستگاه جلوگیری می کند. ورود اشعه های مضر نور خورشید به داخل دستگاه جوجه کشی بدون کیفیت مناسب منجر به تلف شدن تخم های نطفه دار و کاهش راندمان جوجه کشی می شود.
برای آگاهی اپراتور از دما ، رطوبت و مدت زمانی که از جوجه کشی گذشته است ، این دستگاه جوجه کشی حرفه ای قدرتمند مجهز به نشانگر دیجیتال دما ، رطوبت و روزشمار جوجه کشی است. با استفاده از این نشانگرها می توانید وضعیت جوجه کشی را کنترل کرده و به صورت دقیق مدت زمان جوجه کشی را کنترل نمایید.
جوجه کشی از تخم های نطفه دار نیازمند تامین اکسیژن و سیرکولاسیون هوا به صورت پیوسته است. به همین دلیل در ساخت ایزی باتور ۶ از فن های دائم کار در خلا استفاده شده است که قادرند بدون وقفه و برای مدت طولانی بدون این که با مشکلی مواجه شوند به فعالیت خود ادامه دهند. این فن ها به دلیل بکارگیری نیروی گریز از مرکز در چرخاندن پروانه و کارکرد در حالت خلا ، گرم نمی شوند و احتمال سوختگی در آن ها بسیار پایین است. پروانه این فن طوری قرار گرفته است که با چرخش خود ، موتور فن را هم خنک می کند.
این دستگاه از برق ۲۲۰ ولت شهری تغذیه می کند و با توان ۳۰ وات از کم مصرف ترین دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار ایران است. با توجه به از دست رفتن تخم های نطفه دار در صورت از کار افتادن دستگاه جوجه کشی به دلیل قطعی برق ، قابلیت فعالیت دستگاه با استفاده از برق باتری به آن اضافه شده است.
موتور ایزی باتور ۶ همچون دستگاه جوجه کشی ارزان ایزی باتور ۵ تحت برند انحصاری EIG و ساخت مالزی می باشد. این موتور بسیار کم مصرف است و به هیچ عنوان خطر آتش سوزی ندارد. موتور EIG با سرعت بسیار آهسته ای راک دستگاه را به حرکت در می آورد به طوری که حرکت آن با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. برای رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از خطر آتش سوزی ، موتور درون یک محفظه از جنس ای بی اس قرار گرفته است.
این دستگاه جوجه کشی حرفه ای قدرتمند همانند مدل های جدید انکوباتورهای قدرتمند آرکام از سیستم چرخش ۳۶۰ درجه ای برای چرخاندن تخم ها بهره می گیرد. تخم ها به صورت کاملا آهسته در طول شبانه روز ۴ تا ۶ بار چرخانده می شوند و به هیچ عنوان احتمال تلف شدن تخم ها به دلیل چسبیدن نطفه به پوسته وجود ندارد.
بسته بندی ایزی باتور ۶ به صورت کاملا استاندارد و با استفاده از کارتون ۵ لایه انجام می گیرد. یونولیت های قرار گرفته در داخل بسته بندی از وارد شدن ضربه به دستگاه جلوگیری می کنند. یک لایه سلفون نیز روی بسته بندی کشیده می شود تا دستگاه در طول مدت حمل و نقل بدون هیچ گونه آسیب های ناشی از ضربه و رطوبت به دست شما مشتری گرامی برسد. در داخل بسته بندی علاوه بر خود دستگاه انواع تجهیزات مختلف مانند نطفه سنج ، کارت گارانتی و راهنمای جوجه کشی از پرندگان گوناگون قرار گرفته است.
ایزی باتور ۶ را با یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش Eskandari Industrial Group به صورت مستقیم از فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP خریداری نمایید. ارسال این دستگاه جوجه کشی قدرتمند به صورت کاملا رایگان توسط فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP انجام می پذیرد. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با خرید این دستگاه جوجه کشی با کارشناسان رسمی کارخانه تماس بگیرید.در بسته بندی دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور ۶ معرفی شده اقلام زیر موجود می باشد :

دستگاه جوجه کشی ۱۲ تایی ایزی باتور ۶
پمپ آب
پد سلولوزی
شانه های جوجه کشی ۳۶۰ درجه
کارت گارانتی معتبر ۱ ساله به همراه ۱۰ سال خدمات پس از فروش
کتابچه راهنمای دستگاه جوجه کشی و جوجه کشی از پرندگان
نطفه سنج برای نطفه سنجی تخم نطفه دار
سبد هچ
آداپتور محصول
زمان پست: 2018-7-23 11:49:34
| نمایش تمام پست ها
مطلب بسیار کاربردی بود. پیشنهاد میکنم محصول خودتان را به تصاویر و جزییات بیشتر در بازارچه ثبت نمایید تا بازخورد بهتری دریافت نمایید.
ثبت آگهی >>
You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات