گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
نویسنده: nicol

چه طوطی برای من مناسبه؟

[کپی کردن لینک]
زمان پست: 2012-5-7 10:59:09
| نمایش تمام پست ها
سلام دوستان
من یه طوطی میخوام که هم زیبا باشه. هم یکمی بتونه حرف بزنه.
شاه طوطی ، ملنگو ، عروس نمیخوام.ینی گذاشتمشون برای انتخاب آخر با توجه به صحبت های دوستان..
تا 300 تومن هزینه میکنم.
زمان پست: 2012-5-8 12:52:54
| نمایش تمام پست ها
سلام
انتخاب های شما تقریبا همون هایه که خودتون گفتین و شاید اگه یکی از گزینه هایی که خودتون گفتین نمیخواین ، بگیرین مورد بهتری نصیبتون بشه
مرغ مینا و فیشر هم هستن
مرغ مینا با حدود 20 کلمه صحبت میتونید بگیرید
یه جفت فیشر اهلی هم میتونید بگیرید
اگهی فروش یه دونه سرالویی هست توی همین سایت که گزینه خوبیه و خیلی خاصه
اگر بتونید بودجه رو افزایش بدین چه بهتر
در هر صورت انتخاب با خود شماست
زمان پست: 2012-5-8 20:46:00
| نمایش تمام پست ها
سر آلویی گزینه خوبی برای نگهداری هست . اما شما میخواید حرف هم بزنه
در غیر این صورت ، طوطی سرآلویی خوب حرف نمیزنه اما آوازی میخونه که تا بحال به گوش نشنیده اید ! فوقلاده زیباست و رنگ سبز ، نازنجی ، زرد ، قرمز ، آبی ، سفید و مشکی همه در بدن این طوطی قابل مشاهده هست.
این روزها این طوطی به یکی از کمیاب ترین ها مبدل شده و قیمت های بالایی هم داره. مثلا در بازار پرندگان تهران(خلیج) همین 1 ماه پیش جفتی 560 فروش رفت!
زمان پست: 2012-7-4 15:26:41
| نمایش تمام پست ها
سلام دوستان
من سالهاست که طوطی بازی میکنم. اما حالا سر 2 راهی گیر کردم.
چون برای اولین بار میخوام تخصصی روی یک طوطی کار کنم و همیشه برای خودم نگهش دارم.
میخوام در حد امکان بتونه حرف بزنه ( زیاد مهم نیست)
میخوا بازیگوش باشه و با آدم ها خوب ارتباط برقرار کنه (مهمه)
میخوام زیبا باشه و سرو صدا نداشته باشه (اینم مهمه)
میخوام متفاوقت باشه!

خوب من یک طوطی دیدم تو تهران ، خیلی خوشم اومد. اما شک داشتم که این معیار های من رو داره یا نه و اصلا جوجه هست یا نه.
این عکسشه :
Meyers_Parrot_(Poicephalus_meyeri)_pet_on_table.JPG
دقیقا همین شکلی بود ، اما منقارش یکمی روشن تر ، و تمام رنگ های زردی که تو این عکس هست به رنگ قرمز و نارنجی بود. هرچی جستجو کردم عکس اون گونه رو نتونستم پیدا کنم.
کسی اطلاعی از این گونه داره و چطور میشه فهمید جوجس یا نه ؟

یکی دیگه طوطی Black headed parrot هست که خیلیخ وشم اومد. میخوام بدونم جوجه اینا چطور تعیین میشه و رابطش با انسان چطوره ؟
suriname_1556.JPG

از لوری قرمز خیلی خوشم میاد. کسی در مورد این گونه اطلاعی داره که آیا میتوه حرف بزنه یا دستی میشه ؟
زمان پست: 2012-7-16 18:20:52
| نمایش تمام پست ها
سلام.

به دستور جناب mehdikhan اینجا سوالم را مطرح میکنم که از تجربه ی بقیه دوستان هم استفاده کنم.

من سابقه ی نگهداری از طوطی داشتم و بار اولم نیست . تا به حال طوطی عروس و ملنگو و شاه طوطی داشتم . و در حتال حاضر یک آمازون بال نارنجی دارم که دستیه و خیلی با نمکه . سوت و صدا های زیادی هم در میاره .فقط توی خونه دوست دارن توانایی صحبت بیشتری داشته باشه و بهتر حرف بزنه.

دلم میخواد باز هم آمازون بگیرم. قیمتش هم مهمه یعنی نمیخوام زیاد باشه. نظر شما دوستان میتونه کمک کننده باشه به خصوص اگر قبلا آمازون داشتید.
زمان پست: 2012-7-16 20:35:07
| نمایش تمام پست ها
M.Amin posted on 2012-7-16 17:50
سلام.

به دستور جناب mehdikhan اینجا سوالم را مطرح میکنم که ا ...

درود
شما با توجه به سابقه ای که داشتی و میخوای حرف هم بزنه.
بهتره بری دنبال طوطی های اصیل تر. مثلا آمازون پاناما خیلی مناسب هیت برای شما.البطه در تهران بین 1 تا 1400 پیدا میشه.(البطه باید بگردی تا جوجه پیدا کنی)
دوستان هستن که آمازون بال نارنجی دارن که خیلی خوب حرف میزنه که برای من جای تعجب داشت! خیلی خیلی روان حرف میزد و گاهی شک میکنی که خودش داره حرف میزنه یا کسی که کنارش نشسته. میخواد بفروشه اما فکر نمیکنم زیر 1800 بده ، چون خیلی سالم و سرحاله.
شما یا باید کاسکو بگیری یا اینکه قیمت پیشنهادی رو اعلام کنید تا ببینیم پی مناسب شما میتونه باشه.
موفق باشید
زمان پست: 2012-7-16 20:38:24
| نمایش تمام پست ها
M.Amin posted on 2012-7-16 18:20
سلام.

به دستور جناب mehdikhan اینجا سوالم را مطرح میکنم که ا ...

سلام دوست من
چرا نمیرید دنبال آرا هانس
شنیدم خوب حرف میزنه و البطه خیلی بازیگوش و شرگرم کننده هم هست.
شما اگر یک چرخی در سایت های اشتراک ویدئو بزنید ، میتونید این پرنده زیبا رو پیدا کنید و این پرنده هم خیلی راحت در بازار با قیمت بین 600 تا 800 پیدا میشه.
زمان پست: 2012-7-16 23:35:33
| نمایش تمام پست ها
master89 posted on 2012-7-16 20:35
درود
شما با توجه به سابقه ای که داشتی و میخوای حرف هم ب ...

ممنون بابت پاسختون.

کاسکو نمیخوام بگیرم چون گرده هایی که ازش میریزه برام مهم هست و قیافشم خیلی برام جذابیت نداره.

خودم هم احساس میکنم آمازون تاج زرد بگیرم بد نباشه ولی خوب نمیدونم با قیمت مناسب گیرم بیاد یا نه.

همین آمازونی که من دارم بعضی وقتها یک سوت هایی میزنه خودم تعجب میکنم از کجا یاد گرفته!
زمان پست: 2012-7-16 23:38:46
| نمایش تمام پست ها
tooti_nabati posted on 2012-7-16 20:38
سلام دوست من
چرا نمیرید دنبال آرا هانس
شنیدم خوب حرف م ...

قبل از خرید شاه طوطی اتفاقا مدتی دنبال هانس یا سیویر (Sever) بودم.شاید 1 سال قبل ولی هرچقدر گشتم پیدا نکردم.
از نزدیک ندیدم نمونه ای که خوب حرف بزنه (یعنی کلا از نزدیک ندیدم تا حالا!) و چون حرف زدنش مهم هست و آرا ها جز طوطی هایی که توانایی خوبی در سخنگویی دارن نیستن کمی دلسرد شدم بخرم .
زمان پست: 2012-7-17 09:35:20
| نمایش تمام پست ها
سلام دوست عزیز
منظور شما از قیمت مناسب چیه ؟؟
سقف بودجه شما چه قدره ؟؟
اون موقعی که شما دنبال هانس بود (یه سال پیش) خیلی هانس توی ایران مد نشده بوده
ولی الان خیلی زیاد شده اما همون طور که خودتون هم گفتین سخنگوی خوبی نیستن
امازون تاج زرد و پیشانی ابی بهترین نوع امازون هستند !
You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات