گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
نویسنده: mehdikhaan

چیدن پرهای طوطی

[کپی کردن لینک]
زمان پست: 2013-3-21 12:52:56
| نمایش تمام پست ها
سواله من :
سلام خسته نباشید من الان عضو شدم به محیط اینجا آشنا نیسم . فقط میخوام لطف کنید هر از گاهی کمکم کنید و اطلاعاتتون رو با من تقسیم کنین من طوطی 20 روزه گرفتم اان حدودا 11-12 ماهشه زیاد باهاش جور نشدم متاسفانه به خاطر کم بود وقتم زیادی ترسوی سردرگم گیج استریسه با اینکه همیشه ول بوده تو خونه فقط بلده بگه بیا بیا....میخواسم بپرسم اگه من واسه 2ماه بالهاشو کوتاه کنم بعد باهاش تمرین کنم بیشتر باهام جور میشه؟ ترسش می ریزه؟ از سر در گمی در میاد؟ متاسفانه وقتایی که ازاد بود با حولهای چیزی میگرفتمش ولی خوب بهم عادت داره چون همیشه جلو چشاش بودم تو اتاقم مواقیی که میام از بیرون صدلمو میشنوه شروو ع میکنه جیغ زدن میخوام شما یک خط و مششی بهم نشون بدین؟!
با تشکر ..
زمان پست: 2013-12-6 11:57:14
| نمایش تمام پست ها
تشکر فراوان
زمان پست: 2013-12-6 15:32:09
| نمایش تمام پست ها
   surenam سلام
چون بیشترین تخصص من در رابطه با رام کردن طوطی های بالغ هست امیدوارم بتونم کمکت کنم تا بتونی طوطیت رو رام کنی
اول از همه باید بدونی که این کار اصلا آسون نیست.در کنار سخت بودنش بسیار هم زمان بر هست
به طوری که پیش اومده روی یک طوطی بیشتر از 4 ماه کار کنم
پس باید صبر و حوصله فراوان داشته باشی
اینکه از بچگی دست خودت بوده نکته مثبتیه پس مقداری کارت رو آسونتر میکنه
ولی درمورد اینکه طوطی رو با حوله یا پارچه میگرفتی اصلا کار درستی نمیکردی چون ترس طوطی رو بیشتر کردی
در مرحله اول باید پرهای طوطی رو به روش استاندارد قیچی کنی
در مرحله دوم طوطی رو داخل یک قفس بزرگ قرار بدی و به مدت 3 یا 4 روز اصلا باهاش کاری نداشته باشی.این مدت هرچقدر دور و بر طوطی پر از آدم باشه خیلی بهتره ولی نباید زیادی به قفس نزدیک بشن یا اذیتش کنن
بعد از 4 روز ظرف غذای طوطی رو از داخل قفس بردار و بذار به مدت 5تا 10 ساعت گرسنه بمونه
حالا خودت بشین کنار قفس و آروم اسمشو صدا کن و از لای میله های قفس یا دره قفس یک تخمه رو با انگشتات ببر تو و اونقدر منتظر بمون تا طوطی اون رو از دستت بگیره.در طی این مدت فقط اسمشو صدا کن و اصلا حرکات ناگهانی نکن.این کار رو تا زمانی که طوطی بدون ترس دونه رو از انگشتات بگیره ادامه بده که حدود 1 هفته تا 15 روز طول میکشه(امکانش هم هست که زود تر یت دیرتر اتفاق بی افته)
حالا دستتو ببر داخل قفس و داخل قفس بهش دون بده.تخمه رو تا زمانی داخل قفس نگهدار که بیاد و از دستت بگیره.چون ممکنه بیش از 5 دقیقه طول بکشه.این کار رو هم تا زمانی که راحت و بدون ترس از دستت بگیره ادامه بده
حالا دره قفس رو باز بذار و تخمه رو بیرون از قفس نگهدار تا طوطی سرشو بیاره بیرون از قفس و تخمه رو از دستت بگیره.در طی این مدت تخمه رو هر روز بیشتر از قبل از قفس دور تر نگهدار تا طوطی بیاد رو دره قفس و تخمه رو از دستت بگیره
بعد از این تخمه رو دورتر کن و انگشتتو با فاصله 10 سانتی بگیر جلو دره قفس تا طوطی مجبور بشه از دره قفس بیاد رو انگشتت و تخمه رو از اون یکی دستت بگیره
بخاطر کمبود وقت زیاد به جزئیات نتونستم اشاره بکنم ولی مهمترین نکات رو بهت گفتم.خودم با همین روش طوطی های بالغ زیادی رو رام کردم.سن طوطیت هم زیاد نیست و زود یاد میگیره
امیدوارم موفق باشی
زمان پست: 2014-8-4 15:50:06
| نمایش تمام پست ها
سلام دوستان

من دو هفته هست که یه جوجه شاه طوطی خریدم و برای استفاده از تجربیات و راهنمایی شما عزیزان عضو این فروم شدم.

الآن جوجه من حدود سه روز هست که از دست غذا می گیره و اجازه میده بهش دست بزنم. مشکلم این هست که می خوام از قفس بیارمش بیرون اما می ترسم پرواز کنه و دردسر بشه.

یک بار هم از قفس آوردمش بیرون که حدود نیم ساعت در حال پرواز بود و پرده خونه رو حسابی خراب کرد.

لطفا راهنمایی بفرمایید چه موقع و به چه شکل از قفس درش بیارم که پرواز نکنه. ضمنا آیا حتما باید پرهاش چیده بشه؟ آیا امکانش هست که این کار رو نکرد؟ جوجه من فکر می کنم بین 4 تا 6 ماه سن داشته باشه.  ممنونم
You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات