گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
دیدن: 27559|پاسخ: 34

تایپک پیرامون یاکریم چینی

[کپی کردن لینک]
زمان پست: 2012-4-28 17:55:45
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
سلام دوستان
اول میخوام کمی از یاکریم چینی بگم. البطه نه کتابی یا علمی ، بلکه تخصصی و تجربی !
نام فارسی: یاکریم چینی نام انگلیسی:Geopelia cuneata یاDiamond dove یا بعضی جاها China Dove
DiamondDoveWBDo_C129_med.JPG
البطه لازم به ذکر هست که در تایپک دیگه ای کاملا توضیح داده شده :
http://birdpark.ir/forum.php?mod=viewthread&tid=317
من چند سالی میشه یاکریم چینی پرورش میدم و بسیار پرنده زیبا و خوش اخلاقی هست و تازگی ها متوجه شدم طرفدار هاشون داره زیاد میشه.
این یاکریم ها اون زمان که ما میخریدیم ، وارداتی بودن و البطه قیمتشون گرون نبود ! که الان دیگه همه تکثیرش میکنن و خرید و فروش میشه تو ایران. با آب و هوای ایران کاملا سازگاره و حتی میتونن به صورت بومی زندگی کنند. یاکریم چینی رو میشه توی قفس قناری و در اتاق آپارتمان خودتون هم نگهداری کنید چون کاملا بی آزار ، کم صدا و البطه بدون کثیف کاری هست ؛ چون پوست ارزن رو هم میخوره و از غذایی که میخوره فقط فوضولات خودش باقی میمونه.
diamonddove4.jpg diamonddove6.jpg diamonddove7.jpg
غذای یاکریم چینی از ارزن ، گندم و پلت تشکیل میشه که البطه برای تقویت و مکمل میتونید میوه ، سبزجات ، حبوبات پخته شده و... هم بدید.
Bird, 134.jpg
اونها مثل بقیه کبوتر ها 2 تا تخم میگذارن که معمولا یکی از اونها تبدیل به جوجه میشه و لانه اونها دقیقا مثل لانه های کبوتر هست که در پرنده فروشی ها موجود هست. بهتره کاسه (لانه) رو در سطح نزدیک به کف قفس قرار بدید .

Bird, 149.jpg Bird, 150.jpg حتما داخل لانه کمی ماسه بادی بریزید تا از حرکت ناخواسته تخم ها جلوگیری بشه و کمی کاه یا علف کف قفس بریزید تا در صورت لزوم اونها رو به لانه انتقال بدن. اگر اونها رو از جوجگی پرورش بدید ، روی دستتون میاد و غذا میخوره و کاملا دستی میشه.
04_01 India and Peep on hand.jpg
من اونها رو در پاسیو همراه با فنچ ها نگهداری میکنم و کاملا سالم و سلامت هستن و پشت به پشت بعد از بزرگ شدن جوجه ها تخم میگذارند.

تعدادی عکس از یاکریم چینی:
medium.jpg Diamond Dove 1.jpg 10379.jpg

روش ساخت یک لانه زیبا و خانگی برا یاکریم چینی:
03_03_Nest_Box_Step_1_2.jpg

03_04_nest_box_step_3_6.jpg

03_04_Nest_Box_Step_7_Tasmania.jpg

03_04_Nest_Box_Step_8.JPG

03_05_Nesting_Material_Australia.jpg

03_06_Lights.jpg

03_08_King_and_China.JPG

منبع: انجمن پرندگان ایران www.birdpark.ir

1312879197_237645641_1-china-dove-lahore.jpg
زمان پست: 2012-4-28 18:10:17
| نمایش تمام پست ها
با تشکر از مهدی خان عزیز
میخوام یکمی تخصصی تر در مورد تعیین سن و جنسیت این پرنده نظر بدم.
تعیین جنسیت یاکریم چینی یا کبوتر دیامند ، بسیار ساده هست ، به این صورت که حلقه دور چشم یاکریم های نر برآمده هست و به رنگ نارنجی اما یاکریم های ماده حلقه برآمده ندارند و فقط یک حلقه صورتی ساده دارند.
در تصویر زیر 3 یاکریم نر میبیند:
02_03_Three_male_diamonds.jpg
در تصویر زیر 3 یاکریم ماده:
02_02_Three_female_diamonds.jpg
در تصویر زیر تعیین جنسیت و سن کبوتر از روی حلقه ی دور چشم:
birdpark dove.jpg
زمان پست: 2012-4-28 19:07:50
| نمایش تمام پست ها
واقعا عالی ، خیلی ممنون از لطف هر دو شما عزیزان
این مطالبی که گفتید واقعا ارزشمند بود و یدونه بود !
ممنون ، کاش زودتر بشه اینا رو بخرم (آخه فروشنده میگفت نمیشه تکثیر کرد)
زمان پست: 2012-7-4 10:48:39 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
ممنون از راهنماييتون ولي من دوتا ياكريم دارم كه نميتونم تشخيص بدم جنسيت شونو چه جوري ميتونم عكسشو نو بزارم ببينيد
زمان پست: 2012-7-4 11:56:50
| نمایش تمام پست ها
1038 posted on 2012-7-4 10:18
ممنون از راهنماييتون ولي من دوتا ياكريم دارم كه نميتون ...

سلام دوست عزیز
شما با موبایل وارد سایت شدید. به همین دلیل دکمه های ویرایش متن رو نمیتونید ببینید.
باید با کامپیوتر وارد سایت شوید و از منو بالای کرود متن ، روی دکمه "تصویر" کلیک کنید.
زمان پست: 2012-7-4 23:53:56 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
سلام دوباره شرمنده من با كامپيوتر اومدم ولي نتونستم عكس ياكريمامو بزارم ببينيد ..:-(
مشكل اينجاست كه دور چشم هردوشون يه رنگه و پف داره و من در حال جفت گيري ديدمشون ولي ماده عين نره دمشو چتري ميكنه و او او ميكنه جلوي نر ,لانه هم گذاشتم براشون اولا ماده ميرفت توش بالشو ميلرزوندو ميخوند در ضمن من اصلا نرو در حال خوندن نديدم حتي نديدم دمشو چتري كنه ولي ديدم كه ماده ميره طرفش و اونم باهاش جفت گيري ميكنه .
الان يكماه بيشتره كه ماده يا هر دوتاشون تو لانه شون ميخوابن ولي از جوجه خبري نيست
الان نميدونم شك دارم هر دوتاشون نر باشن ولي آخه جفت گيري كردن :-S چيكا كنم :-(
زمان پست: 2012-7-5 11:43:05
| نمایش تمام پست ها
1038 posted on 2012-7-4 23:53
سلام دوباره شرمنده من با كامپيوتر اومدم ولي نتونستم عك ...

تبریک عرض میکنم دوست من ، هر دو نر هستند
اگر نر باشند ، تمام این کار هایی که شما گفتید رو میکنند.
شک نکنید و برید زودتر یک عدد رو تعویض کنید.
زمان پست: 2012-7-5 14:26:13 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
خيلي ممنون از راهنماييتون من اهل تبريزم حالا مشكلم شد دوتا چون از اين ياكريما تو اينجا سخت پيدا ميشه اين دو تا رو هم به زحمت گير آوردم حالا ماده از كجا بيارم اي بابا ....
راستي من دنبال يه جفت مرغ عشق هلندي مولد ميگردم از كجا ميتونم تهيه كنم البته به شرط اينكه عقيم نباشه جوجه بده..
بازم ممنون از راهنماييتون
 نویسنده| زمان پست: 2012-7-5 15:03:40
| نمایش تمام پست ها
میتونم یک عدد ماده برای شما پیدا کنم ، اما اینجا هم یاکریم چینی کمه و قیمت ها کمی بالاست.
در مورد مرغ عشق هلندی هم ، ما مولد داریم. شما دنبال چه قیمتی هستی ؟
از 80 تومن داریم به بالا

نظرات

مهدی خان میشه لطفا برای خرید یاکریم و مرغ عشق هلندی در ارتباط باشیم؟ 09381213424  زمان پست 2012-12-7 03:16 PM
زمان پست: 2012-7-5 17:27:08 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
آقا مهدي شما اهل كجا هستيد و يه ماده ياكريم قيمتش چند ميشه و منظورتون  از مرغ عشق ها  جفتي هشتاد و به بالاست و اگه سفارش بدم چه جوري برام ميفرستيد ممنون  
You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات